Elektros darbai, signalizacijos sistemos, įkainiai

PROTINGAS NAMAS

Protingas namas arba išmanus namas – tai sistema, kuri apjungia įvairių inžinerinių sistemų darbą ir gali jas valdyti. Pavyzdžiui, rekuperacijos, kondicionavimo, šildymo, apšvietimo, karšto vandens ruošimo, vandens, dujų, elektros kištukinių lizdų, televizijos, garso, laistymo. Protingo namo sistemos taip pat apima ir atlieka daugybę kitų veiksmų: valdo užuolaidas, tiek vidines, tiek išorines žaliuzes.


Išmanieji namai – tai centralizuota sistema, kuri gali viską valdyti pati pagal iš anksto suprogramuotus algoritmus, arba sistemą valdyti gali pats vartotojas. Išmanusis namas gali būti valdomas tiek nuotoliniu būdu naudojantis mobiliuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu ir kitais įrenginiais, tiek namuose esančiais specialiais valdikliais. Nuotoliniu būdu taip pat galima gauti informaciją apie realiu laiku namuose vykstančius įvykius bei procesus. Galima stebėti, kokia temperatūra yra namuose, kas sugedo, kokie įvykiai įvyko.


Daugelis galvoja, kad išmanūs namai yra nereikalingi. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad ją diegia tik prabangiai gyvenantys, technologijomis besidomintys žmonės. Tačiau tai netiesa, šiandien protingo namo sistemos itin sparčiai populiarėja tarp įvairių vartotojų. Manome, kad po keleto metų bus keista jos neturėti, todėl tikrai rekomenduojame į protingą namą nežiūrėti skeptiškai. Bent kartą išbandę sistemą prie gyvenimo be jos grįžti tikrai nenorėsite. Nes, pirmiausia, mes kalbame apie patogumą, ergonomiką ir kokybišką kasdienybę, visų antra, apie taupymą. Protingo namo sistema valdo visas namo inžinerines sistemas ir gali parinkti stipriai energiją taupančius šildymo, rekuperacijos, vedinimo ir kt. sistemų režimus.


Apie protingo namo diegimą patariame pagalvoti pirmajame statybų etape ir laidus įvairiems valdikliams bei davikliams išvedžioti kartu su visa namo elektros instaliacija. Vėliau sistema yra pagal vartotojų poreikius bei gyvenimo įpročius suprogramuojama. Tačiau ją bet kada vėliau galima perprogramuoti. Tai ypač aktualu pasikeitus poreikiams, pastebėjus, kad sistema galėtų veikti efektyviau ir pan.

Protingas namas